top of page

st 24. 1.

|

Zoom - Přístup obdržíte po registraci.

MOUDROST - MUDr. F. KOUKOLÍK - ZDARMA PF 2024

MOUDROST s MUDr. Františkem Koukolíkem, DrSc. Přednáška vychází z nové knihy Františka Koukolíka MOUDROST je určena širšímu okruhu posluchačů a pokouší se najít odpověď na otázku, co je moudrost.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
MOUDROST - MUDr. F. KOUKOLÍK - ZDARMA PF 2024
MOUDROST - MUDr. F. KOUKOLÍK - ZDARMA PF 2024

Čas a místo

24. 1. 2024 16:00 – 18:00 SEČ

Zoom - Přístup obdržíte po registraci.

O události

MOUDROST s MUDr. Františkem Koukolíkem, DrSc. 

Přednáška vychází z nové knihy Františka Koukolíka MOUDROST je určena širšímu okruhu posluchačů a pokouší se najít odpověď na otázku, co je moudrost. Hned v úvodu najdeme celou řadu definic moudrosti. Všechny se shodují v tom, že to není něco jednotného.

Vnímání a pochopení moudrosti ovlivňují věk, zkušenosti, jinak ji vnímají ženy a jinak muži, rozdílné úhly pohledů mají umělci, filozofové nebo ekonomové. Rovněž moudrost jednotlivce se liší od moudrosti davu. Jasnou odpověď nepřináší ani písemnictví, vždyť dějiny zaznamenané moudrosti jsou stejně staré jako dějiny civilizace. Máme sice k dispozici moudré výroky a úvahy Sumeru, Egypta, antického Řecka, Bible, Koránu, Talmudu i výsledky diskusí dnešních dnů. Jistotu máme ale jedinou: studovat tyto prameny znamená práci na celý život.

V knize nechybí ani autorův návrh na definici moudrosti, do níž vsunul naději. Považuje moudrost za cestu, která - dokud budou lidé lidmi - neskončí. Ani vrchol ta cesta nemá, protože svět se trvale mění…

Vstupenky

  • MOUDROST S MUDr. F. Koukolíkem

    0,00 Kč
    Prodej skončil

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page