Jak na stres?
V dnešní době více než důležité je umět pracovat s tlakem a měnícími se podmínkami, které způsobují stres.
Zmírněte dopady stresu na kvalitu vašeho života. Objevte stres z jiného úhlu pohledu - neurofyziologického s pomocí skvělého neurovědce profesora Aleše Stuchlíka, který pracuje ve Fyziologickém ústavu Akademie Věd na Neurofyzilogickém oddělení paměti. Pochopte své tělo, co se v něm děje, když jsme pod tlakem. Na co máme vliv a co za nás řeší evoluce a nezměníme. Zároveň se naučte identifikovat stresory a vědomě s nimi pracovat pomocí koučovacího přístupu a technik.
Seminář "Jak na stres?" si klade za cíl zlepšit výkon a zdraví jedince skrze pochopení naší lidské schopnosti využívat naši vnitřní moudrost. Místo boje se stresem soustředit své síly na posilování vnitřní stability. Seminář vám usnadní cestu k objevování vyrovnanějšího vnitřního života, schopnosti poučit se z výzev a krizí a pochopení vlastního evolučního potenciálu pro seberealizaci.
Tento seminář byl vyvinut koučem a neurofyziologem Prof. RNDr. Aleš Stuchlíkem, DSc.
V případě zájmu lze seminář realizovat pro uzavřené skupiny a případně i ve formátu půldenních, nebo dvouhodinových modulů.
O semináři:
-
Délka kurzu: 1 den
-
Maximální počet účastníků: 15
-
Lokalita: Tréninková místnost Koučink Centra, Pod Lysinami 518/28, 147 00 Praha 4-Hodkovičky – klidné, příjemné místo s výbornou dostupností MHD
-
Lektoři kurzu: Prof. RNDr. Aleš Stuchlík, DSc.
-
Cena kurzu: 3490,- + DPH, snížená cena pro absolventy kurzů Koučink Centra - 2490,- + DPH.
Základem semináře jsou tři vzdělávací cíle:
• Prvním cílem je do hloubky pochopit podstatu stresového systému a jeho působení na naše tělo, mysl a sociální kontext.
• Druhým cílem je porozumět biologickému, psychologickému a sociálnímu kontextu toho, co nazýváme systémem moudrosti.
• Třetím cílem je pochopit, jak probíhá přechod z jednoho systému do druhého za pomoci koučinkových nástrojů a praktických cvičení.
Lidské bytosti pohání potřeby. Strach, frustrace a bolest, které se objeví v případě, kdy jsou tyto potřeby potlačovány či ohrožovány vnějšími situacemi, spouští stresový systém. Život v chronickém stresu otevírá dveře většině moderních chorob a vede ke špatnému výkonu. Struktura našeho mozku a náš stresový systém je stejný jako u ostatních savců a do určité míry se dokonce podobá i plazům. Tento systém lze připodobnit nižším rychlostním stupňům automobilu, což je velmi užitečné v nebezpečných situacích, často jej však v přemíře stimulují stresory každodenního života. Tyto nižší rychlostní stupně, známé též jako reflexy boje, útěku či zastavení, nejsou ale příliš užitečné pokud jde o naplňování našich rozvinutých sociálních a osobních cílů. Americký psycholog Abraham Maslow popsal hierarchii potřeb od přežití přes potřeby bezpečí, sociální potřeby a vlastní já po potřebu seberealizace.
- 07. 11. 2022 9:00 – 17:00Koučink Centrum, Pod Lysinami 518/28, Hodkovičky, 147 00 Praha-Praha 4, ČeskoSeminář "NEUROKOUČINK a stres" aneb jak zvýšit výkon, odstranit bloky a nastavit v životě rovnováhu, vysvětlí co se s lidmi děje, když jsou pod tlakem a naučí účastníky jak a čím, můžeme zvyšovat odolnost, psychickou pohodu a kvalitu života. Termín: 7.11.2022